Tepelná čerpadla země/voda mají nejvyšší účinnost. Jsou ideální pro oblasti, kde bývají velké mrazy. V našem prostředí se jedná spíše o horské prostředí. Vrty kolektory a vrty jsou umístěné pod zemí, kde je po celý rok stabilní teplota.
Jak to celé funguje?
Systém tepelného čerpadla země/voda je složen z vnitřní jednotky a vnějšího okruhu, který tvoří zemní kolektory nebo vrty. Tuto venkovní část představuje potrubí, které je naplněno nejčastěji nemrznoucí glykolovou směsí. Jak už vyplývá z označení typu tepelného čerpadla, potrubí je rozloženo v zemi pod zahradou nebo zapuštěno v hloubkovém vrtu. Plošný kolektor vyžaduje větší nezastavěnou část pozemku. Pro vaši představu - na 1 kW je potřeba 30 m2 zahrady. Podzemní vrt je poměrně úzký, hloubka závisí na složení horniny. Na 1 kW to bývá hloubka 12 metrů. Cyklus začíná tím, že zemní teplo ohřeje kapalinu v potrubí. Ta proudí do výměníku, zde předá teplo do vnitřního okruhu. Pod tlakem v kompresoru dojde ke zvýšení teplotní hladiny. Takto získaná energie se předává vodě v topném systému. A tak to koluje stále dokola.
tepelná čerpadla
země/voda
▪ nižší cena díky státní dotaci ▪ tichý provoz, žádný hluk ▪ úspora až 75 % provozních nákladů ročně
Zavolejte nám 722 753 886, nebo napište info@vibemont.cz a my se vám ozveme do 24 hodin. Společně probereme všechny vaše otázky a doporučíme vám nejvhodnější produkt nebo službu pro Vaši stavbu. Nezávazná konzultace je u nás zdarma.
Ostatní produkty
úpravny vody | fotovoltaika | klimatizace | rekuperace